Naďalej sa budeme usilovať o humanizáciu, skvalitňovanie a zvyšovanie úrovne výchovno-vyučovacieho procesu, venovať sa rozvoju športu v spolupráci so športovými klubmi a klubovými trénermi, a tak  umožniť deťom, aby si upevňovali svoje zdravie a zvyšovali fyzickú kondíciu.

Okrem športovej prípravy je naším cieľom naďalej rozšírovať vyučovanie cudzích jazykov o druhý cudzí jazyk. Nemecký a anglický jazyk u nás vyučujú na I. aj II. stupni odborní pedagógovia.

Zapojíme sa do projektu Infovek, zásluhou ktorého chceme vybaviť ďalšiu učebňu počítačmi. V súčasnosti práci na počítači a na internete venujeme veľkú pozornosť.

Vzhľadom na spoločenský vývoj, rýchle životné tempo a čoraz väčší negatívny vplyv prostredia na deti budeme naďalej realizovať program „Primárnej protidrogovej prevencie a výchovy k rodičovstvu a manželstvu“, a program „Škola podporujúca zdravie“.

V rámci výchovného poradenstva a v spolupráci s OPPP budeme sa venovať integrovaným žiakom a zabezpečovať im podmienky pre všestranný rozvoj osobnosti a zaradenie do kolektívu.

Zapojíme sa do aktuálnych projektov „Otvorená škola“ a Nadácie „Škola dokorán“ s Programom „Krok za krokom“. Tento program je medzinárodný a zameraný na rozvoj osobnosti dieťaťa.